Skip to main content Skip to navigation Skip to search
Pharma MCG logotype

MCG ARGE ilaç geliştirme faaliyetlerine 2017 yılında başlamış olup, 2020 yılında kendi bünyesinde kurulumunu gerçekleştirmiş olduğu, son teknoloji cihaz ve ekipmanlarla donatılmış Ar-Ge laboratuvarında çalışmalarına devam etmektedir. 

MCG ARGE’nin birincil odak noktası bilimsel veriler ve gelişen teknoloji ile hastalıkların tedavileri hakkındaki en güncel çözümleri insanlarla buluşturmaktır. Bu nedenle faaliyetlerini, yan etkisi en düşük tedaviler ve hastaların tedariğinde zorluk çektikleri ilaçlar için olan projelerde yürütmektedir.

Beşeri tıbbi ürün, tıbbi cihaz, gıda takviyesi kategorisinde ürünleri çalışmakta olan Ar-Ge departmanı özellikle gastroenteroloji, KBB, onkoloji ve nadir hastalıklar alanında ilaç geliştirme çalışmalarını gerçekleştirerek Türkiye’de ve Dünya’nın pek çok ülkesinde hastalıkların tedavisine katkı sunuyor.

Bu süreçte alanında uzman ve deneyimli eczacılar, kimyagerler, kimya mühendisleri ve biyologlar ile patent tarama ve değerlendirme, etkin madde karakterizasyon, ön formülasyon değerlendirme, formülasyon geliştirme, analitik metot geliştirme, analitik metot validasyonları, stress ve stabilite gibi çalışmalar MCG ARGE laboratuvarında gerçekleştirilmektedir.